«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

آمار کشتار دام کشتارگاه های کشور

به گزارش مرکز آمار ایران، آمار مربوط به تعداد و وزن لاشه قابل مصرف انواع دام ذبح شده در کشتارگاه های کشور در ده ساله اخیر نشان می دهد کمترین تعداد لاشه قابل مصرف گوسفند و بره ذبح شده با چهار میلیون و ۸۸۴ هزار لاشه به وزن ۹۰ هزار تن مربوط به سال ۱۳۸۹ و بیشترین تعداد با ۱۰میلیون و ۳۸ هزار لاشه به وزن ۱۷۰ هزار تن مربوط به سال ۱۳۸۷ بوده است.

این میزان در سال ۱۳۹۱ به۶ میلیون و ۸۲۸ هزار لاشه به وزن ۱۲۶ هزار تن رسیده است.

کمترین تعداد لاشه قابل مصرف بز و بزغاله ذبح شده با یک میلیون و ۷۴۹ هزار لاشه به وزن ۲۵ هزار تن مربوط به سال ۱۳۸۹ و بیشترین تعداد با ۲میلیون و ۹۱۴ هزار لاشه به وزن ۳۹ هزار تن مربوط به سال ۱۳۸۵ بوده است.

این میزان در سال ۱۳۹۱ به ۲ میلیون و ۱۲۹ هزار لاشه به وزن ۳۲ هزار تن رسیده است.

همچنین کمترین تعداد لاشه قابل مصرف گاو و گوساله ذبح شده با یک میلیون و ۲۳۵هزار لاشه به وزن ۲۲۲ هزار تن مربوط به سال ۱۳۸۹ و بیشترین تعداد با یک میلیون و ۵۷۸ هزار لاشه به وزن ۲۶۹ هزار تن مربوط به سال ۱۳۸۷ بوده است.

این میزان در سال ۱۳۹۱ به یک میلیون و ۳۷۸ هزار لاشه به وزن ۲۴۸ هزار تن رسیده است.

کمترین تعداد لاشه قابل مصرف گاومیش و بچه گاومیش ذبح شده با ۲۰ هزار لاشه به وزن ۳ هزار تن مربوط به سال ۱۳۸۹ و بیشترین تعداد با ۵۴ هزار لاشه به وزن هشت هزار تن مربوط به سال ۱۳۸۴ بوده است. این میزان در سال ۱۳۹۱ به ۳۲ هزار لاشه به وزن ۵ هزار تن رسیده است.

کمترین تعداد لاشه قابل مصرف شتر و بچه شتر با ۲۰ هزار لاشه به وزن ۴ هزارتن مربوط به سال ۱۳۸۴ و بیشترین تعداد با ۴۶ هزار لاشه به وزن ۹ هزار تن مربوط به سال ۱۳۸۲ بوده است. این میزان در سال ۱۳۹۱ به ۲۶ هزار لاشه به وزن ۵ هزار تن رسیده است.

جمع آوری و انتشار آمار کشتار دام کشتارگاه های کشور یکی از فعالیت های جاری مرکز آمار ایران است که از سال ۱۳۴۷ تا کنون ادامه دارد .

اطلاعات آماری که از این طریق در اختیار برنامه ریزان، مسئولان اجرایی و محققان کشور قرار می گیرد هرگاه با سایر اطلاعات موجود در زمینه توزیع جغرافیایی جمعیت کشور، واردات و صادرات و کشتار غیر رسمی تلفیق شود می تواند در برخی از محاسبات مورد استفاده قرار گیرد.

محاسبات یاد شده شامل محاسبه عرضه سرانه گوشت قرمز به عنوان یکی از شاخص های وضعیت اجتماعی و اقتصادی، تخمین برخی از اقلام آماری مرتبط با کشتار دام از قبیل پوست، روده، کله، پاچه و اندرونه،تغییرات میانگین وزن لاشه به عنوان شاخصی برای شناخت وضع مراتع کشور و برنامه ریزی برای واردات احتمالی گوشت و توزیع صحیح آن در کشور است.

بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>